نانو الکترونیک مولکولی

همه سنین

علمی دانشگاهی

برنامه مطالعاتی

چکیده کتاب از زبان افشین رشید:

در بخشی از کتاب نانو الکترونیک مولکولی می‌خوانیم

نانو تکنولوژی الکترونیک مولکولی کلید دیگر در تولید مولکولی عملی، توانایی ساخت مقادیر عظیمی از ساختارهای دقیق مولکولی یا جمع آوری اجسام بزرگتر از تعداد زیادی از اجسام کوچکتر با دقت مولکولی - یعنی مجموعه موازی انبوه است. نتیجه نهایی این فرایند توسعه یک مونتاژ کننده مولکولی اساسی خواهد بود که از فناوری نانو در فاز ماشین‌های نانو الکتریکی (به عنوان مثال، چرخ دنده‌های نانو متری، فنر‌ها، فنر‌ها، موتور‌ها، بدنه) و برای ساخت ساختار‌های خاص است. به طور کلی نانو الکترونیک دقیق مولکولی، پیروی از مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای ساختن یک مورد دلخواه استفاده می‌کند. نانو ذرات تکثیر شده به دلیل سطح به خصوص و انرژی سطحی زیاد، به هم می‌چسبند و تشکیل توده می‌دهند. این پدیده به از بین رفتن خواص حاصل از اندازه کوچک این ذرات می‌انجامد. برای جلوگیری از انباشت نانو ذرات در مرحله سانتز، از پایدار ساز‌ها استفاده می‌شود. معمولاً، دو نوع روش الکتروستاتیکی و رانش فضایی برای پایدار کردن نانو ذرات استفاده می‌شود. در روش اول، از یون‌ها برای پایدار کردن نانو ذرات استفاده می‌شود.

توضیحات افشین رشید درباره کتاب:

کتاب نانو الکترونیک مولکولی نوشته‌ی افشین رشید، مطالبی در خصوص این مبحث از علم الکترونیک دربردارد. نانو الکترونیک مولکولی دارای آینده‌ای درخشان است و به سرعت در حال رشد و تکامل می‌باشد.

نتایج عملی رشد و توسعه شاخه‌های نانو تکنولوژی مانند نانو الکترونیک سبب ساخت تجهیزاتی خواهد شد که در مقایسه با گذشته تفاوت فاحش داشته و نسل منحصر به فرد جدیدی با قابلیت‌های تخصصی منحصر به فرد خواهد بود. نانو تکنولوژی الکترونیک مولکولی مونتاژ موقعیتی قابل برنامه ریزی در مقیاس مولکولی مکانیزم اصلی دستیابی به انعطاف پذیری با و نهایت دقت و کیفیت در تولید است.

ثبت نظر شما


کسی تاکنون برای این کتاب بریده‌ای ثبت نکرده. اگر شما مایلید بریده‌ای از این کتاب ثبت کنید، ابتدا در سایت لاگین کنید.